Зниклих без вісті і злочинців відшукає нова нейронна мережа

0
6

Зараз зниклих без вести шукають соцслужби і поліцейські, однак, цілком ймовірно, що незабаром ця місія буде покладено на машини з штучним розумом. Нові розробки вчених дозволять знаходити навіть тих людей, які вважаються зниклими ось уже кілька років.

Фахівцям вдалося створити унікальну нейронну мережу, яка вміє зіставляти риси обличчя – вигин губ, розріз очей, висоту чола, форму вилиць і підборіддя. Отримуючи таку інформацію, програма аналізує її і «є», як зниклий дитина, чоловік або жінка змінився в обличчі з плином років. Також система беріз в розрахунок зовнішність батьків, братів і сестер, особливості та індивідуальні риси. Це разюче відрізняє додаток фахівців від раніше існуючих аналогічних систем.

За словами розробників, такий алгоритм легко застосовувати з метою пошуку без вісті зниклих, а ще він може допомогти поліції ловити злочинців-втікачів, або зловмисників, які переховуються від правоохоронців. Щоб продемонструвати роботу нейромережі, вчені взяли знімок дитини, якій на фотографії всього 1 рочок і 9 місяців. Малюк по імені Бен Нидхэм пропав 26 років тому в Греції. З тих пір дитини знайти не вдалося, але зате нова система прояснила батькам зразковий зовнішній вигляд хлопчика, який вже досяг віку 25 років і старше.

Творець нейронної мережі Алі Майн Букар розповів журналістам, що зараз вчені навчають алгоритм, показуючи йому сотні тисяч фотографій з портретами людей і відміткою про відповідному віці.

«Отримуючи фотографії і бачачи процес старіння людини, програма миттєво генерує зображення. Це неймовірно оперативний метод. Всі інші алгоритми, які є у нас сьогодні, застосовують лінійні або одномірні техніки. Нашу нейронну мережу відрізняє те, що вона нелінійна і тому вона краще підходить для кожної конкретної особи».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я