Знайдено спосіб захистити плід від вірусу Зіку

4

Фахівці з різних університетів світу довго ламали голову, як же захистити населення Землі від поширюваного жахливими темпами вірусу Зіку.

У деяких країнах цей вірус набув значення катастрофи. У зоні ризику опинилися всі вагітні жінки країн, в яких був помічений вірус. У зв’язку з цим влада країни Ель-Сальвадор запропонували жінкам взагалі не вагітніти до тих пір, поки вчені не створять спосіб захистити дитини в материнській утробі від поразки.

І це сталося. Американські нейрофізіологи провели дослідження, в ході якого з’ясували, що цей тип вірусу чудово адаптується, і потрапляє саме в ті області тіла, де його ніхто ніколи не намагався знайти. Цей факт і послужив вченим, щоб знайти метод придушення цієї реакції. Так, були використані протималярійні ліки, зокрема, препарат під назвою гидроксихлорин.

Відомо, що діти, які були вражені вірусом Зіку в материнській утробі, народжуються на світ з серйозними проблемами, такими як деформація скелета і черепа, труднощами у розвитку.

Зараз вченим ще належить дізнатися, як впливає цей препарат на організм матері і дитини, але вже можна стверджувати, що перший крок до боротьби з поширенням хвороби зроблений.