За оцінками експертів, Siri – найдурніша віртуальна помічниця

1

Експерти протестували віртуальних асистентів смартфонів і вирахували, що найбільш розумним є цифровий помічник Google.

Автором експериментів став джерело Stone Temple, який проаналізував роботу всіх відомих віртуальних помічників і визначив, хто з них є найбільш корисним для власника техніки. Отже, фахівці вивчали роботу цифрових асистентів Siri від компанії Apple, Microsoft Соrtana, помічниці Alexa від бренду Amazon, а також асистента Google. Кожна система відповіла на 5 тисяч запитань, а експерти вирахували, наскільки правильно пристрій дає відповіді.

Тестування проходило наступним чином. Величезний перелік питань створили на базі ключових запитів середньостатистичного користувача, який звертається до віртуального помічника. Зазвичай ці питання стосуються прогнозу погоди, результату футбольних матчів і боксерських раундів, світових і національних новин, пошуку в інтернеті і так далі. При аналізі роботи віртуальних асистентів також враховували і те, звідки помічник бере інформацію для відповіді: з Вікіпедії, загалом з інтернету, або з якогось іншого джерела.

В результаті перевірки стало зрозуміло, що найбільш розумна система – це гугл-асистент, адже йому вдалося правильно відповісти на 68,1% питань. Рівень вірних відповідей при цьому склав 90%. На другому місці опинилася програма Cortana, яку розробив Microsoft для свого Windows Phone. Вона змогла дати інформацію по 56,5% заданих питань, і при цьому 81% відповідей були правильними. «Бронзовий призер» цих змагань – Аlexa від Amazon, яка змогла відповісти лише на 20% питань і при цьому на 87% з них дала правильні відповіді. Самим «недалеким» віртуальним асистентом, на превеликий подив, стала Siri від американського розробника Apple. Система змогла дати відповідь на менш ніж 22% питань, а правильними були лише 62% відповідей. Втім, не можна не відзначити, що віртуальна помічниця Siri функціонувала на операційній системі iOS 10, а зовсім недавно розробники представили 11 версію, за їх заявою, вона набагато більш розвинена інтелектуально, ніж попередниця, володіє розширеними функціями і, можливо, при черговому тестуванні зможе показати кращі результати.