За допомогою розумних чорнила будуть визначати стан людини

4

Зчитування стану організму за допомогою різних пристроїв практикується вже давно. Так вимірювали кількість глюкози в крові та інші показники. Але всі ці пристрої не автономні. Вони вимагають регулярної підзарядки, без якої не тільки не можуть заміряти показники, але і передавати інформацію на комп’ютер. Саме тому вчені давно шукають спосіб знайти універсальні маркери, які не потребують поповнення енергії. Щось подібне було знайдено англо-американською групою наукових співробітників. Вони змогли створити “розумні” чорнило, які чудово взаємодіють з плазмою крові. Саме при контакті з нею вони і починають працювати.

Колір чорнила, нанесених на шкіру, змінюється в залежності від складу крові або внутрішньоклітинної рідини, через яку, до речі, узор також проходить. Такий спосіб визначення стану організму абсолютно не залежить від зовнішніх джерел енергії. Він заснований на хімічних реакціях, тому повністю автономний.

Варто відзначити, що зміну відтінку чорнила неозброєним оком дуже складно розрізнити. Тому зараз вчені сканують візерунок, а потім досліджують за допомогою програми.