З допомогою штучного інтелекту можна якісно досліджувати Всесвіт

3

Людство активно вивчає Всесвіт, але завдання це дуже трудомістка, тому результатів ще дуже мало. Щодня вченим надходить дуже багато інформації. Це десятки терабайт з різних телескопів. Фізично такий обсяг інформації дуже складно обробити. Це суттєво гальмує весь процес. Тому вчені планують підключити до цієї справи штучний інтелект.

Крім того, штучний інтелект нагоді й для інших справ. Для дослідження Всесвіту вченим дуже важливі гравітаційні лінзи. Вони створюються тоді, коли чорна діра стає між телескопом і далеким джерелом світла. В такому випадку промені заломлюються і потрапляють в самі віддалені закутки Всесвіту. Такі лінзи дуже складно шукати. Але без них не вдасться пізнати багато чого. Тому було вирішено, що пошуком гравітаційних лінз також будуть займатися машини. Штучний інтелект зможе швидко досліджувати космічний простір і знайти такі явища. Це суттєво допоможе вченим.

На думку фахівця, все задумане вдасться, адже А. вже досить добре може аналізувати картинки. Він може визначати не тільки об’єкти, але і схеми, закономірності.