Яндекс заявив, що санкції не вплинуть на бізнес компанії

0
7

Компанія Яндекс.Україна зробила офіційне звернення щодо санкцій проти себе. Адже віднедавна в українських користувачів заблокований доступ до пошукової системи, як і деяким іншим порталам, наприклад, соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники.

Звернення від Яндекса вийшло коротким, але вдарило прямо в ціль, тому текст його можна передати дослівно. На думку представників Яндекс.Україна, санкції, введені урядом держави, завдали удару не по бізнесу найбільшого на території пошукового агента, а торкнулися в першу чергу інтереси 11 мільйонів людей, які живуть в Україні і користуються сервісом.

«Яндекс працює, вдосконалює і покращує свої сервіси для українських користувачів вже понад 12 років. Ми створюємо український пошук, карти населених пунктів, навігаційні сервіси, освітні та інші проекти, число яких становить кілька десятків. І протягом усіх цих років наші співробітники в Україні суворо дотримуються норм місцевого законодавства, докладаючи максимум зусиль до розробки насправді хороших продуктів.

До нещастя, заборона на використання сервісу торкнувся не тільки нашого сайту. Санкції зачіпають інтереси 11 мільйонів жителів України, які щодня потребують в наших проектах, а також інтереси декількох тисяч підприємств і бізнесменів, які використовують технологічні рішення Яндекса в своїх потребах. Група компаній Яндекс – це гігант, на який санкції значним чином не вплинуть. Однак, Україна та українські користувачі – найважливіша форма нашої роботи і нам дуже шкода, що через блокування доступу результати багаторічної роботи членів команди Яндекс просто зводяться до нуля. Головна жертва цієї ситуації – користувачі з України. Ми щиро шкодуємо.

У соціальній мережі ВКонтакте, яка теж потрапила під заборону в Україні, офіційну заяву зробив
Керівник відділу комунікацій «ВК Україна» Влад Леготкин.

За його словами, ВКонтакте – найбільша соцмережа на території держави. За статистикою за місяць на сайт заходять 16 мільйонів користувачів з України, які діляться своїми фото – і відеозаписами, обговорюють хвилюючі їх теми, спілкуються з рідними та друзями, слухають музику і об’єднуються у групи за різними ознаками та інтересам.

«Команда ВКонтакте завжди трималася осторонь політичних розглядів. Ми впевнені, що в інтернеті немає меж, і саме тому ми й надалі продовжуватимемо захищати інтереси користувачів соцмережі і її партнерів», – кажуть у ВК.