Як зберегти важливу інформацію на компютері

0
8

Зламався комп’ютер. Все полагодили, але… нічого зберегти не вдалося. Незважаючи на гарантію на комп’ютер, збереження інформації – справа користувача.

Більшість користувачів мережі зберігають інформацію на жорстких дисках. Вони досить надійні, але збій живлення, випадкове видалення або вірус і цінна інформація може бути втрачена. Музика, фільми – це все, в крайньому випадку, можна купити, а от домашній фото-відео архів, важливі документи скоріше всього будуть втрачені безповоротно. Щоб цього не сталося, інформацію потрібно зберегти на зовнішні носії. Якщо у вас її дуже багато, то потрібно дублювати, хоча б найбільш цінну.

Повірте досвіду, втрата всього накопиченого з-за виходу з ладу компа, ноутбука та іншого буває, рівносильна безповоротного відчуження чогось рідного і близького, чому було віддано стільки часу, сил і душевного тепла. Ще гірше справа йде, якщо буде загублена службова документація, бухгалтерська звітність, фінансова або конфіденційна інформація по вашому бізнесу. Тут справа не обмежиться тільки жалем про втрати корисного і цікавого змісту, а може обернутися куди більш сумним підсумком, аж до краху фірми, ділової кар’єри або репутації.

Які існують варіанти

 • Флешки – найбільш простий та поширений спосіб, застосовуваний для цілей резервного копіювання, але самий ненадійний.
 • Збереження інформації не слабка. Добре якщо флешка з цінних архівом буде лежати на поличці у недоторканості, але часто бачив, як її використовують і для повсякденних потреб. І навіть якщо флешка буде використовуватися тільки для зберігання інформації, все одно велика ймовірність їх втрати.
 • Неправильна експлуатація флешок, боязнь їх статичної електрики і електромагнітного випромінювання (наприклад, металодетектори, протикрадій сканери в магазинах) піддають інформацію на них ризику втрати.
 • Оптичні диски – також поширений метод для зберігання важливої інформації. Збереження інформації хороша. Їх складніше використовувати, не все можна дописувати, але інформація на них в більшій цілості, ніж на флешку.
 • Ворог оптичних дисків – висока температура і час. Тому правильно зберігайте їх — далі від прямих сонячних променів і нагрівальних приладів. З часом покриття на дисках деградує і приходить в непридатність. Тому для надійності рекомендується раз на рік-два перезаписувати архів на свіжий диск. Або кілька. Так само вони бояться механічних пошкоджень.
 • Зовнішній жорсткий диск – простий в експлуатації, як і флешка, швидше працює, легко записувати і стирати інформацію. Збереження інформації на висоті. На жорсткому диску інформація може зберігатися роками, з часом вона не псується.
 • Жорсткий диск псується лише при роботі. Але якщо його підключати лише для запису важливої інформації і потім вимикати, то такий спосіб зберігання досить надійний. Жорсткий диск боїться нагріву і механічних пошкоджень. Зберігати далеко від сонця і нагрівальних приладів. Не можна упускати. Але цей спосіб більш дорогий у порівнянні з попередніми.
 • Підводимо підсумок

  Найбільш надійним способом збереження є комбінація з усіх перерахованих вище одночасно.

  Джерело – фірма по ремонту комп’ютерів та іншої техніки http://kaluga-repair.ru.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я