Як вибрати зручну клавіатуру

0
51

Видів клавіатур для комп’ютера досить багато. Вони відрізняються за того, для яких завдань призначені, по конструкції корпусу і клавіш. І тут вам варто покладатися лише на свої цілі та уподобання. Однак, незалежно від того, яку ви обираєте клавіатуру – просту офісну, складну, ігрову – є параметри, на які слід звернути увагу при покупці.

Матеріал.
Всі сучасні клавіатури виготовляються з пластика (за винятком м’яких гумових клавіатур). Краще віддати перевагу матовому пластику, так як, на відміну від глянсового, він не блищить, менше дряпається і сліди пальців на ній не так помітні. Звертайте увагу на якість пластика – якщо воно викликає у вас сумніви, краще пошукати більш надійні варіанти.

Вага.
Оскільки клавіатура зазвичай розташована на столі, краще віддати перевагу більш важким моделей – вони не будуть ковзати, ялозити по стільниці, прогинатися.

Розмір.
Розмір має велике значення для зручності. Комусь подобаються маленькі, компактні клавіатури, комусь- великі і масивні. Враховуйте кількість місця на робочому столі. Крім того, любителям ігор, особливо шутерів, варто вибрати коротку клавіатуру – так залишиться більше місця для мишки.

Підставка.
Якість підставки відіграє важливу роль. Крім того, що вона захищає від пролитої на стіл рідини, пилу і сміття, вона робить роботу зручніше. Більшість моделей мають висувні ніжки, що дозволяють регулювати нахил клавіатури. У будь-якому разі, добре, якщо ніжки і опори будуть прогумовані – це зменшить ковзання. Надійність кріплення так само важлива, адже це – одне з найбільш вразливих місць клавіатури.

Інтерфейс.
У минулому всі клавіатури підключалися до комп’ютера роз’ємом PS/2. Сьогодні більш популярні варіанти з USB-інтерфейсом, що дозволяє підключати клавіатуру і до ПК, і до ноутбука. Перш ніж робити вибір, дізнайтеся, який роз’єм на вашому пк – деякі нові моделі вже відмовилися від PS/2 повністю, інші мають один роз’єм для миші і клавіатури, треті допускають і PS/2 і USB підключення.
Якщо вам доступні обидва варіанти, і при цьому ви не плануєте використовувати клавіатуру з іншими пристроями, краще віддати перевагу PS/2 – так ви звільните зайвий USB-роз’єм.
Не варто забувати і про бездротовому підключенні. Тут можлива зв’язок по радіоканалу або Bluetooth. Такий варіант зробить роботу більш комфортною, а робоче місце – акуратним. Але, на жаль, бездротові технології поки не так надійні, як хотілося б. Коштують подібні клавіатури дорожче, а працюють деколи гірше.

Кількість і розташування клавіш.
Здавалося б, все стандартно – літери, цифри, клавіші для управління. Але деякі клавіатури, особливо компактні, в цілях економії місця, позбавлені від «зайвих» клавіш. У першу чергу страждає цифровий блок збоку і деякі функціональні клавіші.
Крім того, для зручності важливо, щоб такі клавіші, як Shift, Enter, Backspace і т. д. були досить великими. Це допоможе при роботі в програмах, і при наборі текстів, і в іграх.

Букви.
Щоб робота за комп’ютером не перетворилася на тортури, вибирайте клавіатуру, букви і написи на якій добре читаються. В ідеалі, букви повинні бути чорними на білому клавіатурі і чорними на білому. Максимальний контраст кольорів помітно полегшить вам роботу. Що стосується кольорових клавіатур – правило теж.
Спосіб нанесення написів теж важливий. Найчастіше, це або тонка наклейка, або фарба, просочує верхні шари пластику. Перший варіант протримається менше всього. Другий – трохи більш стійкий. І все ж з часом навіть самий міцний пластик стирається, букви читаються все гірше, а в якийсь момент зникають зовсім. Вирішенням цієї проблеми стало лазерне нанесення. Ціна на подібні клавіатури буде вище, зате ефект – довговічний.

Підсвічування стане хорошим рішенням для домашнього комп’ютера, коли вам доводиться працювати ночами, і включений світло може заважати вашим близьким.

Додаткові клавіші.
Якісна клавіатура може обійтися і без них, але, якщо ви прагнете до максимального комфорту, можна вибрати клавіатуру з додатковими клавішами, що дозволяють налаштовувати гучність, вмикати та вимикати музику, запускати окремі програми, управляти браузером і харчуванням.
Сучасні моделі мають клавіші для комбінації з клавішею Fn – якщо у вас є ноутбук, то ви розумієте, про що йде мова. Такий варіант значно розширює функціональність клавіатури, не вимагаючи при цьому додаткового простору.

Функціональність.
Крім своїх основних функцій, клавіатури можуть виконувати й багато інших. Найчастіше зустрічаються моделі з тачпадом – сенсорною панеллю, що замінює миша, як на ноутбуках, моделі з USB-концентратором – це дозволяє економити роз’єми на самому комп’ютері, підключаючи додаткові пристрої. Або позбавляє від необхідності добиратися до важкодоступного рознімання, щоб вставити флешку або підключити зовнішній жорсткий диск. Аудіороз’єми для навушників і мікрофона на клавіатурі теж знадобляться.

Довжина шнура.
Тут все просто – довжина шнура повинна бути достатньою, але не занадто великий. Перетягнуті дроти можуть призвести до розривів або поломок штекера і роз’ємів, а будь-який необережний рух – перекинути клавіатуру зі столу. Занадто довгий провід буде плутатися і заважати. Оптимальною і найбільш частою є довжина від 1,8 до 2 метрів.

Виробник.
Як і з усією технікою, краще вибирати клавіатуру надійного бредна, а не китайський «нонейм». Навіть якщо мова йде не про розкрученої марки, варто звертати увагу на репутацію і популярність фірми. А також – на пропоновану гарантію (чим вона більше, тим краще, і не менше 1 року).