Як почистити ноутбук від пилу?

0
6

Відразу після придбання ноутбук відмінно працює, але після певного часового проміжку його продуктивність поступово починає падати. З чим це може бути пов’язано? Якщо механічні пошкодження відсутні, то, швидше за все, проблема полягає в скупчення пилу на кулері. Сервісні центри пропонують не тільки ремонт ноутбуків, але і їх чистку. Між тим, при наявності певних знань і навичок з цим завданням можна впоратися самостійно.

Чому потрібна чистка?

Періодичні підвисання, тривалий час відгуку, мимовільне вимикання – все це свідчить про перегрів процесора. Як правило, радіатор і прикріплений до нього кулер покриваються товстим шаром пилу, тому охолодження погіршується. У подібній ситуації чистка ноутбука у Київі або іншому місті є обов’язковою. Однак для початку слід з’ясувати деякі важливі моменти.

Щоб переконається в тому, що зниження продуктивності пов’язано саме з погіршенням роботи системи охолодження, слід поглянути на основні температурні показники. Зробити це не складе труднощів, завдяки спеціальній програмі, припустимо, hwmonitor. Зрозуміло, дивитися на показуються їй цифри можна довго, але треба розуміти, що вони означають. В даному випадку ви зможете дізнатися поточну температуру CPU, чіпсет, відеоадаптера та інших запчастин, а також поспостерігати за її змінами, приміром, зростання спостерігається при підвищенні рівня навантаження на процесор.

Збільшення температурних показників викликана несправностями охолоджуючої системи. Пил осідає на вентиляції, її пропускна спроможність падає, холодного повітря, що надходить зовні, недостатньо, тому комплектуючі піддаються підвищеному навантаженні і швидше зношуються. Якщо не почистити ноутбук, то він незабаром зламається.

Як провести очищення самостійно?

Інструкція така:

 • Акуратно зніміть задню кришку ноутбука.
 • Зробіть розбір і підготовку системи охолодження. Для цього необхідно відкрутити болти і позбутися від залишків старої термопасти за допомогою ватного тампона, змоченого в спирті. Якщо замість неї використовуються спеціальні прокладки, тоді замініть їх новими.
 • Видаліть пил. На даному етапі потрібно зняти вентилятор з радіаторної решітки. Для чищення першого використовуйте ватяний тампон. Радіатор можна пропилососити.
 • Якщо кулер є розбірним, тоді змастіть його.
 • Нанесіть свіжий шар термопасти.
 • Зробіть збірку пристрою.
 • Наведена вище схема дозволить почистити від пилу Acer 5742g та аналогічні моделі. Як бачите, процедура ця досить проста і вимагає лише послідовності і уважності. Між тим, якщо ви погано розбираєтеся в техніці або є власником дорогого ноутбука, тоді краще звернутися в сервісний центр. Так ви зможете бути впевнені в тому, що чистка системи охолодження була зроблена професіоналами і ніяких інших дефектів у комп’ютера немає.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я