Вірус Stantinko розширює свій вплив

0
9

Фахівці компанії ESET розповіли про те, що рекламний вірус Stantinko вже зміг вразити більше півмільйона ПК. Його поширення дійсно вражає своєю швидкістю. Правда, самі сучасні антивірусні програми вже навчилися визначати Stantinko і вчасно його видаляти.

Даний вірус спеціалізується на рекламі. Він так заробляє на помилкових посиланнях. За такою схемою він працює давно, з 2012 року. Все це час вірусу вдавалося залишатися в тіні. Його було складно виявити з-за кодувань та інших захисних схем.

Користувач комп’ютера, зараженого Stantinko, страждає від того, що він змушений дивитися дуже багато реклами. Сайти рекламодавців самі відкриваються на екрані. Це дуже незручно і виводить з рівноваги. В цей час рекламний вірус заробляє на показі реклами. Але крім цього, таким чином, можуть бути вкрадені особисті дані користувача, наприклад паролі. На основі їх створюються підроблені акаунти в соціальних мережах.

Установка вірусу відбувається досить непомітно. Він запускає установку відразу декількох програм. При цьому сам завантажується в фоновому режимі.