Вірус Petyа продовжує «шкодничать» в 60 країнах світу

4

Раніше ми повідомляли, що в минулу середу вірус під назвою Petyа вразив сайти різних організацій, у тому числі й урядових, у більш ніж шести десятках країн світу. Згідно інформації, вірус «Петя» почав своє поширення з України.

В Україні він заблокував роботу таких великих компаній як Нова Почта, УкрТелеКом, в Росії ж постраждала Роснефть та інші організації. Не працювали безліч банків, терміналів і банкоматів.

Потім почали надходити повідомлення про те, що наявність вірусу «Петя» було зафіксовано в Іспанії та Індії. Потім аналогічні заяви надходили з багатьох країн. Сьогодні було отримано повідомлення про те, що в Мумбаї не працюють всі порти, а на шоколадній фабриці в Австралії стався збій системи.

Співробітники компанії Cyence, яка працює у сфері моделювання ризиків, повідомили, що загальні втрати від функціонування вірусу може досягати 8 млрд доларів.

Що стосується масштабу поширення хакерської атаки, то найбільше вона торкнулася Італію, Ізраїль і країни, що знаходяться в центрі Європи. Приміром, у Німеччині від вірусу зазнав центральний офіс компанії Nivea.
В азійських країнах з-за вірусу «Петя» зупинилися найбільші компанії. До прикладу, в Індії якийсь час не працював найбільший морський порт. У китайському державі теж були зафіксовані збої, але вони не так значними, як в інших країнах.