VIA Labs демонструє оптичний кабель для USB 3.0

0
10

В рамках міжнародної виставки споживчої електроніки CES 2012 компанія VIA продемонструвала цікаве рішення для нового (відносно, звичайно) універсального інтерфейсу USB 3.0.

Якщо бути точними – оптичний кабель, який спочатку замислювався компанією Intel як основний з’єднувач, що передає сигнал від одного порту SuperSpeed USB до іншого.

Кабель Active Optical Cable (AOC) USB 3.0 дозволить користувачам передавати величезну кількість даних за маленький проміжок часу (наприклад – «засунути» одночасно кілька потоків HD-відео в один канал передачі даних) на більш віддалені дистанції, ніж у випадку з мідним провідником.

Технологія заснована на оптичному 5-Гбіт приймально-передавачі VIA Labs VO510, за допомогою якого по оптичному кабелю можлива передача мультимедіа високої якості на дистанції понад 100 метрів.

Серед інших переваг можна відзначити абсолютну стійкість оптоволокна до електромагнітних перешкод, що важливо в таких областях, як медицина і промисловість. При цьому співробітники VIA стверджують, що AOC повністю сумісний з електричними специфікаціями шини SuperSpeed USB.

Кількість пристроїв для USB 3.0 стрімко зростає, майже всі нові чіпсети вже «нативно» підтримують цей інтерфейс, у зв’язку з цим нові рішення і технології для ринку будуть далеко не зайвими. Коли новий продукт від VIA вийде в продаж, поки не уточнюється.