Вченим вдалося застосувати нейтрино для електронного звязку через скелю

0
8

Дослідники з університету Рочестера (University of Rochester) і державного університету Північної Кароліни (North Carolina State University) відкрили новий спосіб здійснення віддаленого зв’язку.

У процесі експерименту групі вчених вдалося відправити повідомлення з частинками нейтрино, причому перешкодою при цьому послужила тверда кам’яниста порода.

Точка передачі і точка прийому в рамках експерименту по комунікації за допомогою потоку нейтрино перебували по різні боки кам’яної скелі, дистанція передачі при цьому становила 240 метрів.

Нейтрино – це електрично нейтральні частинки, що мають незначну масу спокою, при цьому вони можуть подорожувати зі швидкістю близькою до швидкості світла. Приймач успішно прийняв повідомлення (нагадаємо, через 240 метрів чистого каменю), в якому містилося лише одне слово – «нейтрино».

Технологія дуже перспективна і має масу очевидних застосувань, адже з її допомогою можна зв’язати дві точки на землі без використання кабелів або супутників. Звичайно, першою на думку спадає військово-оборонна промисловість, в якій застосування даного способу зв’язку буде вельми затребуване.

Нейтрино може пронизувати практично будь-яку субстанцію і може стати сполучною ланкою у підводних човнів, підземних станцій і бункерів, мобільних підрозділів і т. д. і т. п. Потоки нейтрино можуть бути використані навіть для зв’язку з іншими планетами…