Вчені зрозуміли, чому бетон у Стародавньому Римі був дуже міцним

4

Давньоримські будівлі, які збереглися до нашого часу, показали себе як дуже міцні об’єкти. Все те, що будується зараз, не здатен простояти так тривало, не разрушившись. Вчені давно думали над тим, що входило до складу давньоримського бетону. Вони провели безліч досліджень тих будівель, які дотепер добре збереглися. І ця робота виявилася успішною. Вчені дізналися, що стародавні римляни будували з каміння і скріплювали спорудження особливих бетоном, який з часом ставав все твердіше і міцніше.

Вся справа у вулканічному попелі, який підмішували у бетон. Також туди додавати вапно. Вулканічні породи починали реагувати з часом з морською водою (в конкретному випадку, який досліджували фахівці). І це робило суміш бетону ще більш міцною.

Зокрема, за допомогою спеціальних приладів у складі був виявлений тоберморит алюмінію. Це вулканічна порода. Також там було речовина филипсит.

На даний момент відтворити такий бетон не вийде, адже добути вулканічні породи дуже складно. Та й для розшифровки рецептури знадобиться дуже багато років.