Вчені вважають, що ядерні випробування, проведені в минулому, все ще чинять вплив на навколишнє середовище

0
7

Вчені нагадали громадськості про те, що ядерне забруднення не так просто нейтралізується. Багато хто вже встигли призабути про таку обставину. Але ось місця, на яких у свій час сталися ядерні аварії або проводилися випробування, досі не відновилися. Це можна сказати практично про всіх таких територіях.

Зокрема, вчені наводять як приклад Маршаллові острови. Тут Сполучені Штати Америки провели 66 ядерних випробувань. І це всього лише за 12 років. Все це відбувалося ще до 1958 року, але до цих пір територія є радіаційно забрудненої. В лагуні Маршаллових островів перевищено кількість радіоактивних елементів. І це не дивлячись на те, що з 1970 року кількість таких елементів зменшується. Процес відбувається дуже повільно, адже забруднювачі просочуються з ґрунту і ґрунтових вод.

Також вчені розповіли про острові Рунит, над яким фахівці спорудили бетонний купол для утримання радіоактивних елементів. Він також не вважається безпечним, адже дно ємності з радіонуклідами нижче рівня океану. Це означає, що забруднюючі частинки можуть потрапити разом із ґрунтовими водами за межі острова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я