Вчені створили технологію, яка дозволить позбутися від світлофорів

3

З кожним днем світ наближається до того, що в майбутньому пересуватися по дорогах ми будемо з допомогою самокерованих автомобілів. Це більш безпечно і зручно для людини.

Один із шляхів розвитку цієї технології – управління транспортними потоками за допомогою інтелекту. Так міське рух може стати безперервним.

Тому дослідники з Сінгапуру розробили спеціальний алгоритм, який зможе керувати потоками автомашин. У ньому транспортні засоби з автоматичним управлінням будуть поміщені всередину віртуального міхура, який буде регулювати швидкість їх руху і процес подолання перехресть та складних ділянок дороги.

В результаті роботи «віртуального міхура» автомобілі на дорозі не будуть взагалі зупинятися. Згідно очікуванням, новий алгоритм руху зробить його безперервним.

Також за допомогою цієї системи можна досягти ще більш безпечного управління. Спеціальні датчики, встановлені на всі машини, бачать, коли машини наближаються один до одного, і регулюють дистанцію між ними. Так можна запобігти небезпечне зближення всіх учасників руху.