Вчені створили сенсор, який визначає, чи вистачає рослині вологи

4

Фахівці Массачуссетского Технологічного університету створили ще одне пристосування, яке стане дуже корисним фермерам. Це сенсорний датчик, який зможе точно визначати, чи потребує рослина вологи.

Цей показник надзвичайно важливий для сільського господарства, особливо поливного. Важливо підбирати оптимальний режим зрошення. Це дуже складно зробити, адже у різних рослин зовсім не однакові потреби у волозі. Також дуже сильно впливають інші фактори. Це і температура і вологість повітря, і навіть напрям вітру. У цій ситуації визначити графік поливу важко. Постійні перевірки вологості грунту часом малоефективні, так і їх не так просто і дешево організувати. Але, здається, був знайдений спосіб зробити цей процес автоматизованим.

Дослідники визначили, що на кількість вологи сильно реагують пори аркушів. Якщо рослина відчуває нестачу води, то пори повільніше розкриваються і швидше закриваються. Це можна використовувати. Передбачається, що спеціальний сенсор буде фіксувати такі зміни. Його виконають у вигляді наклейки, що чіпляється на аркуш. Таким чином, буде відразу зрозуміло, що поливати, а що поки немає.