Вчені створили окуляри, в яких лінзи були замінені сонячними батареями

3

При використанні різних гаджетів все частіше починають використовувати сонячні батареї. Вони дозволяють отримувати енергію скрізь, де є хоч трохи сонячного світла. Нещодавно конструктори повідомили про створення очок, що мають замість лінз такі ж міні-батареї, що працюють від сонячного світла. Таким чином, це виріб в цілому може продукувати енергію.

За словами розробників, на яскравому сонячному світлі такі окуляри можуть продукувати 200 мілліватт енергії. При обмеженому кімнатному освітленні показник падає до 500 ЛК. Це, звичайно, зовсім не багато, але цілком достатньо для того, щоб зарядити слуховий апарат або якесь інше пристрій, що вимагає для своєї роботи не багато енергії.

Для виготовлення лінз-батарей використовували органічні речовини. Кремнієві батареї не підійшли для такої мети, так як вони не є прозорими і пластичними. А органічні батареї зовсім прозорі. Вони цілком підходять для того, щоб виконувати роль лінз і при цьому накопичувати енергію. Важать такі батареї за шість грамів, що зовсім не багато. Технологію збираються застосовувати масово.