Вчені створили безпілотник, який може сідати не тільки горизонтальні, але і вертикальні поверхні

4

Співробітники Шербрудского університету змогли зробити цікаву розробку, аналогів якої поки що в світі немає. Це безпілотний літальний апарат, який може приземлятися однаково добре як на горизонтальні, так і на вертикальні поверхні. Раніше дрони не мели таких можливостей.

Для своєї розробки інженери використали принцип, яким керуються птиці. Коли їм потрібно приземлитися на стіну будинку або прямовисну скелю, вони це роблять, зачеплений за найменші виступи кігтями. Щось подібне хотіли створити і вчені. Вони створили прототип дрона, який вміє виконувати ті ж завдання.

Новий безпілотник не вміє завмирати в повітрі, як квадрокоптер. Але при цьому може гальмувати біля вертикальної площини і зачепляться за неї. Це можливо за допомогою лазерного датчика і шасі у вигляді кігтів. Під час зчіпки пристрою з шорсткою поверхнею йде сигнал вимикання двигуна пристрою.

Можливість зафіксувати безпілотник вертикально є перевагою. У такому положенні часто зручніше знімати відео, ніж з повітря. На думку розробників, знайти застосування дрону зможуть дуже швидко.