Вчені створили бабку-кіборга, яка може допомогти у військовій розвідці

0
8

В останні роки людям часто доводиться бачити кіборгів на основі живих істот, які створюються вченими. Нерідко це робиться на базі генномодифікованих комах, або навіть чотирилапих улюбленців людини – собак. А ось нещодавно вчені лабораторії Charles Stark draper, а також Howard Hughes Medical Institute змогли познайомити публіку з їх задумами щодо оснащення живих комах мініатюрними електронними портфелями. Такі аксесуари будуть наповнені потужною начинкою, що дозволяє дистанційно керувати польотом комашки та іншими діями.

Днями в мережі було оприлюднено відео, на якому вчені сфотографували дебютний зліт такого кіборга, основою для якого стала жива бабка, під дистанційним керуванням. На комаху встановили програму DragonflEye, з допомогою якої можна направляти комашку завдяки імпульсам світла. Вони подаються крізь оптико-волоконні світловоди. Попередньо, з метою адаптації нервової системи комахи для прийняття таких сигналів і реакції на вплив світла, бабку генетично модифікували.

Мікроскопічна схема DragonflEye дуже енергоефективна і може працювати навіть завдяки мініатюрним сонячним батареям у вигляді коміра, надеваемого на комаху. Пророблені операції перетворили бабку буквально в безпілотник, управляти яким можна віддалено. Завдяки цьому підходу в подальшому можна буде використовувати комах-кіборгів для розвідувальних цілей, місій, в яких небезпечно брати участь людині. Втім, треба пам’ятати, що база цієї системи – живий організм, енергетичні запаси якого мають межі і можуть вичерпатися, відповідно, іноді їх потрібно буде поповнювати, відпочиваючи, харчуючись і заповнюючи витрачені ресурси на політ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я