Вчені працюють над «ластиком» для лазерних принтерів

0
5

Досить просто роздрукувати сторінку на лазерному принтері. Пустив на друк і через секунд десять отримав готовий відбиток. А наскільки легко повернути цей процес і з готового відбитка отримати абсолютно чистий аркуш паперу? На даний момент в умовах офісу або будинку – це нездійсненне завдання.

Нещодавно ми бачили цікавий принтер від компанії Toshiba, спочатку друкує відбитки з легко стирані друкованим шаром (завдяки спеціальному тонеру “e-blue”), проте це не вирішення гіпотетичної, поставленої в першому абзаці, завдання: унікальний принтер Toshiba стає унікально марним, коли справа доходить до видалення тексту і графіки зі сторінок, віддрукованих на звичайному “лазернике”.

Інженери з Кембриджського Університету працюють над рішенням, яке зробить неможливе можливим. У майбутньому розроблювана технологія може дозволити повністю очищати аркуші паперу від тонера. І якщо ви ратуете за збереження природних ресурсів і виступаєте проти вирубки лісів, ви повинні були почати радіти вже хвилину тому.

Дослідники заявляють, що вони створили прототип системи, яка випаровує чорнило з аркушів паперу, віддрукованих на будь-якому «побутовому» лазерному принтері. А це, в свою чергу означає, що новий контент можна буде повторно друкувати на вже використаної раніше папері. Звідси очевидне (на думку винахідників) перевага у вигляді економії паперу, і, відповідно, максимально екологічна друк (тут, правда, не уточнюється, скільки деревини в еквіваленті вугілля спалюється для очищення одного аркуша). На даний момент технологія ще не досягла стадії комерціалізації, проте дослідники сподіваються, що це цілком поправимо.

Ось як пояснює принцип дії «ластику» для тонера Дейвід Ліл-Айала (David Leal-Ayala), який очолює дослідницький проект, в інтерв’ю BBC: «Тонер лазерного принтера складається в основному з вуглецю і пластикового полімеру. Коли принтер направляє в задану точку лазер, він досягає шар тонера, в якому полімер розігрівається до певної температури. Розплавлений полімер закріплює тонер на папері. Наше ж пристрій буде нагрівати цей пластиковий полімер до тієї температури, при якій він випаровується». Інформація про дослідження була опублікована в журналі Proceedings of The Royal Society A.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я