Вчені: аспірин допоможе відновити зіпсовані зуби

3

Дослідники з Королівського університету в Белфасті виявили, що аспірин може вплинути на процес псування зубів.

Поєднання поганої дієти і поганої гігієни порожнини рота неминуче викликає карієс. Це може призвести до чутливості зубів і болю поблизу кореня зуба, і щоб запобігти поширення карієсу використовують пломби. Тепер дослідники з Королівського університету в Белфасті виявили, що процес розпаду емалі може бути зупинений за допомогою аспірину.

Аспірин може стати певною альтернативою стоматологічним пломбам, посилюючи функцію стовбурових клітин в зубах, після чого починається процес відновлення регенерації пошкодженої структури зуба. Було виявлено, що використання низкодозного аспірину для лікування значно збільшує мінералізацію генів, відповідальних за формування дентину – структури жорсткого зуба, яка пошкоджена при розпаді. Іншими словами, аспірин стимулює стовбурові клітини в зубах, тому він може самостійно відновлюватися без необхідності заповнення.

З цього випливає висновок, що використання аспірину як лікарського засобу може стати інноваційним рішенням, що дозволяє нашим зубам відновлюватися.