В ЄС створять підземного робота-борсука

4

Сьогодні нові технології в області роботизації впроваджуються просто шаленими темпами. Різні організації створюють автоматизовані системи, щоб ще краще управляти різними видами транспортних засобів, у тому числі і в космосі. На сьогоднішній день менш освоєної є область для створення пристроїв, які можуть пересуватися під землею. Тому вчені з п’яти країн Європейського союзу вирішили створити пристрій, що пересувається під землею і виконує різні завдання.

Так, був розроблений спеціальний механізм, який вміє пересуватися під поверхнею землі. Він буде особливо корисний і для сфери житлового господарства, і в екологічних цілях. Скоро для прокладки комунікацій не потрібно буде рити траншею, потім вставляти в неї кабелі або труби, і знову все закопувати. Що стосується екології, то грунт не буде страждати від деформації внаслідок риття траншей. А якщо ця ділянка розташовується під дорогою, то не потрібно буде перекривати рух і стелити потім новий асфальт, що досить затратно.

Робот, який може прокладати ходи під землею, був придуманий вченими з Мадридського університету, і називається він BADGER («борсук»). Крім прокладання ходів у грунті, робот буде навчений зміцненню стінок виритого тунелю з допомогою надрукованого на 3D-принтері каркаса. Також він зможе вібрацією руйнувати більш щільні породи в грунті, які створюють перешкоди для його роботи.