В світі все більше вчених, які роблять відкриття, працюючи на дому

0
18

З появою і поширенням інтернету та сучасних технологій у світі з’явилися й нові професії. Також були трансформовані деякі з них. Зокрема, дещо змінилася і професія вченого. Тепер для того, щоб робити відкриття, не обов’язково перебувати в обладнаній лабораторії або науковому центрі. Працювати можна і в домашніх умовах, при цьому маючи доступ до великої кількості інформації і фахівців за допомогою інтернету.

Все це дозволяє з’явитися великій кількості “цивільних” вчених. Вони жваво цікавляться наукою. Часто роблять гучні відкриття, які за своїм професіоналізмом не поступаються роботі професіоналів. Таких випадків стає все більше.

Серед прикладів можна згадати роботу австралійського механіка Ендрю Грея. Він досліджував знімки, зроблені телескопом Kepler. На них чоловік знайшов цілу зоряну систему. Звичайні вчені її там не бачили.

Нещодавно Оксфордський університет відкрив новий проект, який дозволяє будь-якій людині приймати участь у наукових дослідженнях. Zoonvers platform привернув дуже багато волонтерів, які займаються улюбленою справою, не виходячи з дому.