Урбанізація змушує тварин еволюціонувати

0
16

Раніше вважалося, що еволюція зачіпає багато видів, але відбувається дуже повільно. На думку вчених, на кожну зміну могло б знадобитися кілька сот років. Але виявилося, що все відбувається набагато швидше. Багато видів птахів і тварин пристосовується до нових умов вже за кілька десятиліть. Це було доведено багатьма спостереженнями. Урбанізація, звичайно, заважає природі, але одночасно і змушує її змінюватися.

Зокрема, вчені помітили, що деякі комахи змінюють забарвлення. Вони таким чином маскуються за кору дерев, відтінок якої також змінився. Також було відзначено, що риба біля берегів Японії почала пристосовуватися до якості стічних вод. Вона цілком нормально живе, не дивлячись на навколишні її хімікати. У Пуето-Ріко змінилися ящірки. Їх пальці стали довшими, і тепер плазуни можуть вилазити на високі будинки.

При цьому вчені відзначили і негативний вплив міст на видову різноманітність. З-за урбанізації багато видів ізолюються. Вони не схрещуються з іншими видами, що може вести до їх виродження.