У Великобританії створили тротуар, що виробляє енергію

4

Фахівці компанії Pavegen створили у Великобританії тротуар, який самостійно виробляє електрику. Новинка була представлена в Лондоні. Вона складається з панелей, які вмонтовані в тротуар. При натисканні на них починає вироблятися електрику. Воно йде на декоративне освітлення вулиці, а також на обслуговування розеток для зарядки мобільних телефонів. Останні також розташовані вздовж тротуару біля лавочок. Виходить, що все це працює завдяки ходьбі пішоходів. Дуже багато електроенергії таким чином не вийшло. Саме тому 10 квадратних метрів таких панелей – це просто демонстрація можливостей. Але, удосконаливши технологію, в майбутньому можна буде перетворити тротуари в повноцінні генератори електроенергії. Вона буде екологічною, що в умовах нинішньої екології дуже важливо.

Варто відзначити, що лондонський тротуар одночасно ще і поглинає вуглекислий газ. Це можливо завдяки спеціальній фарбі, якою покритий асфальт. Дана фарба ще і вбиває бактерії.

За словами розробників, такими розумними технологіями можна було б обладнати всі населені пункти світу. Це дало б людству багато ресурсів, а крім того, зберегло б планету.