У Швеції почали робити вікна, що виконують функцію обігрівача

0
6

Вікна провокують тепловтрати на 20 відсотків. Тобто з-за них йде значний перевитрата енергії. В сучасних реаліях це проблема, адже весь світ прагнути до енергозбереження та покращення екології. У зв’язку з цим шведські фахівці взялися за виправлення ситуації. Вони придумали, як перетворити звичайні шибки в батареї.

З допомогою плазмонів вчені з Швеції створили спеціальне покриття. Воно здатне всією поверхнею поглинати сонячну енергію і виділяти тепло. При цьому покриття залишається прозорим, здатним пропускати світло, тому підходить для обклеювання вікон. Вчені відзначили, що їх наноматеріал можна клеїти на будь-яку поверхню, але для скла воно все ж підходить найкраще. Таким чином, з вікон буде йти обігрів. Він дозволить не тільки додати тепла в житло, але і скоротити тепловтрати звичайного опалення.

На думку розробників, їх творіння стане в нагоді у величезній кількості сучасних будівель, адже при їх будівництві використовується скло. З нього може бути виконаний весь фасад. Тепер з’явилася можливість дешево утеплити такі будинки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я