У Шотландії побудують гігантський космодром

4

Автори британського стартапу під назвою Orbex оголосили про будівництво нового космодрому і, за сумісництвом, ракетного заводу, який буде займати 2000 квадратних метрів шотландській землі. Ймовірно, він буде розміщений поблизу північного узбережжя держави Шотландії, так як звідти зручно запускати невеликі ракети на низьку орбіту нашої планети.

Напередодні в ході Паризького автосалону компанія Orbex, яка володіє ракетним заводом у Великобританії презентувала нову технологію запуску ракет. До речі, на англійському заводі виробляються суперсучасні підсистеми для запуску космічних кораблів. А з допомогою будівництва космодрому в Шотландії компанія має намір збільшити потужності виробництва, щоб створити запчастини і зібрати ракетний носій.

У планах Orbex також є створення підсилювача, здатного підняти додаткову вагу до 150 кг. Щоб досягти цієї мети, технологами заводу вже була створена детальна концепція розробки.

До речі, багато співробітники заводу мають досвід роботи в НАСА, що дає компанії ще більше переваг для якнайшвидшого виробництва двигунів для ракет і самих носіїв.