У Нідерландах на 3D-принтері надрукують бетонний міст

0
21

Фахівці з Технічного університету голландського міста Ейндховена взялися за створення восьмиметрового моста за допомогою 3D-принтера. Він буде мати ширину 3,5 метра, а в довжину досягне 8 метрів.

Проект стане реальністю за допомогою вчених-інженерів Університету за підтримки будівельників відомої в Нідерландах компанії «Royal BAM Group».

18% території голландського держави покрито водою з безліччю каналів і річок, тому ця країна дійсно потребує таких бетонних мостах.

Вперше таку технологію голландці випробували близько двох років тому. Тоді в центрі Амстердама був створений невеликий місток з металу. Але так як в нинішній час друкувати споруди зі сталі стало занадто дороге, то сьогодні в Нідерландах використовується спеціальний «не растекающийся» вид бетону. Новий міст з’явиться над одним з каналів, переходити який будуть велосипедисти і пішоходи.

Учасники стверджують, що в процесі виробництва буде використовуватися спеціальна суміш. Принтер буде друкувати вісім частин моста окремо, після чого фахівці зберуть їх воєдино вже на місці. Згідно з припущеннями, на друк цього моста має піти набагато меншу кількість бетону, ніж при традиційному будівництві, тому що при даній технології не потрібно створювати опалубку.

Звичайно, в цьому методі будівництва є ще багато недоліків, але експерти вказують, що головним досягненням є створення спеціального бетону, який не розтікається. При цьому новий міст обов’язково буде відповідати суворим вимогам безпеки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я