У Китаї почали роботу над 20-розрядним квантовим компютером

4

Багато компаній світу сьогодні намагаються створити квантові комп’ютери, що використовують фотоне суперпозиції та заплутаності для обробки інформації. Звичайно, передові китайські підприємства в індустрії електроніки не залишилися осторонь. Нещодавно в мережі з’явилася інформація стосовно того, що корпорація Google почала працювати над розробкою 50-розрядного квантового обчислювального пристрою. Розряди або кубіти – це найдрібніші одиниці зберігання інформації. А сьогодні з’явилася звістка з Піднебесної – там вчені місцевого інституту науки і техніки з університету в Ханчжоу, теж планують до закінчення поточного 2017 року створити потужний комп’ютер.

Вже відомо, що в якості основи фахівці беруть 10-розрядну систему квантів, і обіцяють збільшити кількість розрядів вдвічі по закінченню робіт. Нова система, яку будуть використовувати азіатські фахівці, ґрунтується на застосуванні окремих квантів або фотонів, елементарних частинок. Також в систему будуть використані надпровідні електронні системи (з нульовим опором) та штучно охолоджені фізиками атоми.

Розробники зробили досить таки гучну заяву щодо збільшення можливостей квантового комп’ютера до 20-ти кубітів, однак, згідно з прогнозами аналітиків, вже в 2018-му ця система може бути розширена навіть до 30 квантів! У минулому, 2016-му році, який ознаменувався низкою технічних відкриттів, фізики зуміли розробити канал отримання окремих квантів за допомогою фотонних точок напівпровідникового типу. В наші дні це джерело є головним постачальником фотонів електрично програмованих систем, на основі яких розроблена фотонна (квантова) обчислювальна машина.

В наш час 10-розрядний квантовий комп’ютер має неймовірно потужну продуктивність, а якщо бути точним, то в 24000 разів перевищує за швидкістю фотонну систему з п’ятьма розрядами. І навіть враховуючи це, не варто забувати, що 5-розрядна система теж демонструвала неймовірно великі показники по потужності і швидкості обробки даних. Самі фізики і механіки відзначають, що будова обчислювальної системи дає можливість розширити її буквально до якого завгодно числа застосовуваних фотонів.

«Відповідно до того, як буде збільшуватися число розрядів, потужність комп’ютера посилиться за показовою функції – експонента. Ми збираємося в майбутньому році побудувати 30-розрядну систему, яка зможе змагатися з найпотужнішим класичними персональними комп’ютерами», – підкреслюють китайські фахівці.