У Китаї був запущений безрейковий поїзд

3

У Китаї перейшли до тестування першого поїзда, який може їхати без рейок. Перші рейси такого транспорту вже запущені. Розробники дивляться, як себе зарекомендує такий транспорт на практиці, щоб доопрацювати модель. Якщо все буде добре, перша лінія для безрельсовых поїздів почне функціонувати вже в 2018 році.

Не можна сказати, що нові китайські потяги їздять зовсім без рейок. Вони є, але є намальованими. Сенсори, наявні на транспорті, розпізнають знаки на асфальті. Саме так і задається маршрут. Також в плануванні маршруту беруть участь різні датчики, які аналізують стан і ширину доріг. При цьому поїзд може розганятися до швидкості 70 кілометрів на годину. Транспорт буде працювати на електриці. Одного заряду батареї повинно вистачати на 40 кілометрів шляху.

Безрейковий електропоїзд, який почали тестувати, складається з трьох вагонів. У кожному з них може розміститися до сотні людей. Такий транспорт буде дуже до речі у великих містах. Він буде досить швидким і при цьому екологічним. Намальовані рейки не будуть заважати іншим учасникам руху.