У Гарварді винайшли робота-павука з трубочок для соку

0
5

Інженери всього світу працюють над створенням роботів і машин, які допоможуть людині полегшити його життя, а також виробничі процеси на багатьох підприємствах. Робототехніки надихаються пластичністю і іншими можливостями комах, створюючи різноманітних дронов-метеликів, павуків-роботів, а також інших істот, здатних бігати, стрибати і літати. У Гарвардському університеті США вирішили піти ще далі і розробили роботів-павучків на основі звичайних трубочок для соку. Як з’ясувалося, ці конструкційні елементи не просто чудово підходять для пиття коктейлів, але також є бюджетною, практичною і пластичної заміною суглобів роботизованих комах.

«Для того, щоб виготовити ногу павуку, треба зрізати край трубки, зігнути її уздовж лінії зрізу і з’єднати гумовим шлангом», – пояснюють учені. Далі завдяки пневматичному механізму вони нагнітають в трубку повітря, з-за чого вона знову випрямляється. При высасывании повітря з трубки знову вигинається – так і працює суглоб робота-павука.

Ці вироби виходять цікавими і практичними, вони легковагі з-за унікальної гнучкої основи, можуть пересуватися по будь-яких поверхнях незалежно від складності рельєфу, легко забираються в затишні куточки або виконують стрибки на певну висоту.

Дослідники з Гарварду провели випробування роботів-павуків з коктейльних трубочок на 2, 3 і 6 ніг. Правда, вони зізнаються, що для здійснення більш серйозних проектів їм трубочки для напоїв не підійдуть, хоча в будь-якому випадку – ця задумка є оригінальною і цікавою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я