У Франції створили робота, що виконує функції урни

4

Співробітники французької компанії Gares & Connexions розробили цікавого робота, який може замінити урну для сміття. Новинка вийшла дуже успішною і вже працює на одному з місцевих вокзалів.

Сама компанія Gares & Connexions є підрозділом компанії Societe Nationale des Chemins de fer Francais. Це національна компанія французьких залізниць. Саме тут перейнялися проблемою сміття на вокзалах. Як показала практика, наявність урн насправді зовсім не впливає на чистоту. Туристи і великий відсоток місцевого населення часто викидають сміття просто на ноги, навіть не розшукуючи урни. Саме тому виникла проблема забезпечення чистоти на залізничних вокзалах.

Було вирішено створити спеціального робота, який буде їздити по території вокзалу і збирати різні фантики, викинуті людьми. Цей пристрій вже пройшло тестування. Він успішно курсував по одному з французьких вокзалів, підбирав тут сміття, а потім викидав його в урну.

При цьому у робота є особливість під’їжджати до людини, який помахає йому рукою. Це він буде сприймати як сигнал до прибирання. Якщо ж у пристрої не буде роботи, воно почне прилаштовуватися до різним людям, що стоять. Це буде робитися на всяк випадок, щоб вчасно зібрати щось викинуте.