У Франції розробили перший в світі поїзд безпілотний

0
3

У Франції планують у найближчі 6 років почати використання високошвидкісних автономних поїздів. Як повідомили в державної залізничної компанії SNCF, вже до 2023 року на території Франції хочуть почати використання самостійних модулів TGV. Про це стало відомо в France info, яке посилається на офіційні канали інформації.

«Тестування перших безпілотних ж/д складів почнуться через 2 роки – в 2019», – пишуть журналісти інформагентства. Як відомо, прогресивні французькі залізничні дрони отримають особливі датчики. Завдяки ним потяг зможе «бачити» перешкоди на рейках, зупинятися, або виконувати інші маневри.

Автоматизація складу TGV дозволить йому розганятися до 320 км/год, при цьому контролювати траєкторію руху пасажирських поїздів диспетчери зможуть віддалено. Для того, щоб максимально підвищити рівень безпеки, у вагонах поїзда-автопілота будуть перебувати бортпровідники, які при необхідності зможуть прийняти невідкладні заходи.

За словами президента SNCF Гійома Пепі, в тому випадку, якщо дана розробка досягне успіху, то організація буде першою на планеті серед залізничних компаній, хто впровадив у роботу безпілотний високошвидкісний складу. Про це мсьє Пепі повідомив в рамках інтерв’ю газеті «Ле Фігаро».

Асистент керівника Матьє Шабанель також додав France info, що автоматизований французький склад можна порівняти з принципом роботи автопілота на комерційних авіатранспортних засобах.

«На авіалайнері завжди є пілот, але при цьому працює система автоматичного керування польотом», – зазначив Шабанель.

Оператор SNCF вважає ,що початок експлуатації таких поїздів-дронов дасть можливість набрати швидкість і частіше відправляти поїзди TGV в різних напрямках. Тобто поїзд буде перетинати не лише Париж та його околиці, але також зможе проходити шлях і перетинатися з численними регіональними і місцевими ж/д лініями. Французький залізничний оператор переконаний, що завдяки впровадженню такої безпілотної системи руху поїздів, можна буде підвищити кількість подорожей туристами та місцевими жителями Франції на відрізку Париж-Ліон як мінімум на чверть.