Тайванський вчений створив робота, який може працювати офіціантом і грати в шахи

0
5

У Тайвані пройшла найбільша ярмарок техно-новинок Сomputex 2017, на якій справжньою зіркою робототехніки став електронний шахіст. Представлення розпочалося з промови президента країни, який розповів про необхідність підвищення економіки острова і внеску в цей процес Азіатської силіконової долини. Даний проект працює з молодими компаніями і залучає вклади великих міжнародних корпорацій. Після виступу Цай Ін-веня в Тайбеї презентували винахід робототехніки – повнорозмірного електронного шахіста.

Вперше про цю машину і заговорили ще в кінці 2016, а на виставці Сomputex 2017 він нарешті був продемонстрований широкій публіці і, природно, справив незабутнє враження на відвідувачів виставки. Робот показав віртуозну гру, а також іншої свій функціонал. На думку винахідників, в цій машині за рахунок потужної інтелектуальної начинки є безліч можливостей, за допомогою яких вона при необхідності зможе вирахувати, яку кількість напою залишилося в чашці, і зрозуміти, необхідно додати каву в чашку. Відповідно, такий робот може виконувати функції офіціанта або бути доглядальницею і доглядати за літніми людьми.

Винахідники кажуть і про інші можливості цього апарату, які будуть доступні при масовому випуску пристрою. Так, машина здатна розпізнавати найменші шахові фігури, здійснювати різні рухи завдяки просунутому штучного розуму і взаємодіяти з опонентом, будь то шахова або будь-яка інша партія або ситуація, на рівних умовах.

За словами інженера місцевого Дослідного інституту промислових технологій Льюїс Лю, який працював над створенням робота, завдяки штучному інтелекту система дозволить застосовувати робота в різноманітних напрямках.

До речі, на острові активно працюють сервісні роботи «Пеппер» – минулого року вони почали працювати в компанії, яка є страховим агентом в Тайбеї, а також у двох великих фінансових установах в столиці Тайваню.

Наголосили на виставці Сomputex 2017 важливість штучного розуму і американці з электромобильной організації Tesla. Вони свою чергу продемонстрували на виставці нові моделі серії X і S, а в майбутньому планують створити машини, які зовсім не потребуватимуть пілота. Автономні машини від «Тесли» перевірив віце-президент країни Чень Цзянь-Дружин, який згодом заявив, що місяць тому влада острова відкрили лабораторію для розширення можливостей штучного розуму, який є «векторним напрямом розвитку держави».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я