Створена технологія екрану смартфона, яка зможе боротися зі шкідливими бактеріями

4

Пластмаси, використовувані у виробництві екранів смартфонів можуть бути використані для обману метаболізму патогенних бактерій, повідомляють вчені зі Шведського центру медичної нанонауки в Каролінському інституті.
Додаючи або видаляючи електрони з поверхні пластику, процес росту бактерій може бути змінений. Цей метод може широко використовуватися для запобігання бактеріальних інфекцій у лікарнях.

Коли бактерії прикріпляються до поверхні, вони швидко перетворюються в товсту плівку, відому як біоплівка. Ці біоплівки часто зустрічаються в нашому оточенні, але особливо небезпечні в лікарнях, де вони можуть викликати небезпечні для життя інфекції. Тепер дослідники поставили перед собою завдання вирішити цю проблему, створивши покриття для медичних пристроїв, виготовлених з дешевого проводить пластику під назвою PEDOT, такого як і в смартфонах.

Фахівці вже провели необхідні тести, і виявили, що нова технологія вплинула на ріст бактерій сальмонели.

«Коли бактерії приземляються на поверхні, повної електронів, вони не можуть розмножуватися», – пояснює головний дослідник Агнета Ріхтер-Далфорс, професор кафедри неврології Каролінського інституту і директор Шведського медичного центру нанонауки. «Їм нікуди депонувати свої власні електрони, які їм потрібні, щоб дихати».