Створена кепка, яка не дає заснути за кермом

4

Фахівці наводять статистику, згідно з якою кожне п’яте ДТП в світі відбувається через те, що водій заснув за кермом. Іноді до неприємних і навіть трагічних наслідків призводить звичайна сонливість, коли людина ще не заснув, але дуже хоче це зробити. Для запобігання такого стану водіїв вже створювалося багато гаджетів. Всі вони були різними за якістю і ефективності. Нещодавно презентувала своє пристосування і американська компанія Ford. Її розробники створили спеціальну кепку, яка контролює стан людини, що знаходиться за кермом, і будить, якщо в цьому є необхідність.

Кепка синхронізує свою роботу зі смартфоном. Вона чітко визначає положення голови водія. Якщо ця частина тіла прийняла незвичайну позу або початку запрокидываться, як при засипанні, пристрій відразу ж реагує. Кепка починає вібрувати, вона видає різкі звуки. Крім того, починають швидко блимати світлодіоди, прикріплені з козирком кепки. У такій ситуації не можна не прокинутися.

Скільки буде коштувати така кепка, в компанії поки що не кажуть. Також не відомі перші країни, у яких пристрій буде реалізовуватися.