Шахраї в AppStore піднімають близько $1000000 на рік

0
8

В інтернет магазині AppStore значно зросла кількість віртуальних шахраїв. Як з’ясувалося, в магазині є чимало додатків-обманок, а також програм, які містять неприємні сюрпризи у користувальницьких угоди про конфіденційність.

Перш вже спливала інформація про те, що розробники додатків та іграшок для смартфонів Apple за весь час роботи магазину AppStore, виплатили понад 70 мільярдів баксів. Дивно, але в порівнянні з 2016 роком, сьогодні ця сума збільшилася ще на 40%. Користувач Джонні Лин з Китаю навіть зумів обчислити, як в статистику не потрапили такі величезні цифри. На його переконання, стрімке зростання викликало збільшення кількості віртуальних шахраїв на території інтернет-магазину.

Більшість програм, які з’являлися на віртуальних полицях магазину AppStore під виглядом антивірусних систем, оптимізаторів, емуляторів проксі і VPN і так далі на ділі були пустушками вибивали з власників фінансові кошти. Стає подвійно смішніше, якщо згадати, що структура iOS і зовсім не потребує подібних програмах. У той же час віртуальні шахраї за допомогою різних прийомів і хитрощів в угоді про конфіденційність, наприклад, вказуючи дрібним шрифтом внизу документа обов’язкову місячну абонплату в $400, викачують кошти з користувачів і власників iPhone, які не уважно читають договір.

Програми, які можуть розорити власника смартфона, зазвичай не можуть похвалитися адекватним інтерфейсом, а в їх описі можна зустріти неймовірну кількість граматичних та інших помилок. Незважаючи на всі ці нюанси, в AppStore таким додаткам вдається заробляти за 80 000 доларів за місяць-близько 1 мільйона баксів в рік, причому, вони навіть примудряються потрапляти в топ видачі і мають багато позитивних (!) відгуків користувачів. Ймовірно, тих, у кого повністю відсутнє критичне мислення.

Що рекомендується робити, щоб не попастися на вудку? Найкраще віддавати перевагу програмам від відомих брендів і розробників, а також уважно читати угоду, перш ніж завантажити програму і почати ним користуватися, а не поповнювати кишеню віртуальним грабіжникам.

Справедливості заради треба відзначити, що у головних конкурентів Apple в інтернет-магазині Google Play Market ситуація не сильно відрізняється. Там також помічають появу низькоякісного контенту у великій кількості, а з деякими додатками в Play-маркеті можна навіть випадково завантажити віруси.