Розробники з Росії створили електронний аналог носа

4

Вчені з Росії розробили нейромережа, яка може визначати запахи. Свою технологію вони зробили досить компактною. Вона влізла в зовсім мініатюрний прилад, який можна носити в кишені. Розробку назвали “електронний ніс”. Її навіть запатентували.

Перевагою даного “електронного носа” є те, що він не налаштований на якийсь один газ. Він може визначати відразу кілька речовин, навіть якщо перед ним суміш газів. Таким чином, за допомогою пристрою можна просто визначити присутність в атмосфері чогось конкретного, але і в цілому проаналізувати склад повітря. Подібне недоступне для безлічі приладів з схожими функціями. При цьому “електронний ніс” може вловлювати ті запахи і речовини, яких раніше він не знав. Прилад їх відзначає і запам’ятовує. В цілому, пристрій практично не поступається носів живих істот.

Розробники вважають, що їх пристроєм зможуть користуватися не тільки звичайні люди або представники відомств для визначення складу повітря, але і спеціальні служби для установки на літаки і космічні об’єкти.