Політичні боти «підкорили» соцмережі в Україні, – дослідження

0
5

Кабінет міністрів України на сьогоднішній день приділяє боротьбі з дезінформацією і пропагандою в Інтернеті дуже мало уваги. Про це повідомили дослідники Оксфордського проекту.

Вчені повідомили, що Україну просто підкорила цифрова пропаганда в ЗМІ і соцмережах. Це ціла система з безліччю гілок для збору даних і маніпуляції думкою громадськості.

За словами директора американського Національного демократичного інституту, гібридна війна, яка явно йде в Україні, є загрозою демократії. Боти впроваджені не тільки в медіасередовищі, але навіть у внутрішню політику.
«Україна страждає від пропаганди, яку поширює Росія», – сказав він. Це безліч акаунтів, підтримуваних в ручному режимі. З розвитком інформаційних технологій також можуть бути впроваджені автоматичні боти, які вже набувають популярності.

За твердженнями дослідників, найбільш легко утримувати ботів було в Вконтакте, так як ця мережа практично не регулюється урядом, і підтримує масову реєстрацію. Також зовсім не ефективно бореться з борами соцмережа Твіттер. Тут близько 15% всіх акаунтів несправжні.

У зв’язку з цим дослідники порадили українському уряду залучити до співпраці спеціальні сервіси в Україні, які займаються стеженням за ботами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я