Пластикову упаковку хочуть замінити на матеріал з панцирів крабів і лобстерів

4

Стало відомо про створення нового матеріалу, який може замінити пластикову упаковку. Цей матеріал буде екологічним, тому навколишнє середовище від нього страждати не буде. Робити таку упаковку почнуть з хітинових покривів морських раковидных, зокрема крабів і лобстерів.

Матеріал складається в рівних пропорціях з целюлози і хітозану. Перший інгредієнт добувають з бавовни або дерева. Хітозан отримують з панцирів ракоподібних. Цієї складової також досить багато. Панцирі залишаються після того, як люди з’їдають лобстеров і крабів. Зазвичай, їх викидають. Але набагато вигідніше все ж переробляти такі відходи, особливо, якщо в кінці виходить екологічно чиста упаковка.

Новий матеріал вийшов досить міцним. Він витримує значне механічне вплив, а також вплив таких хімічних речовин, як толуол, гептан, соляні розчини. Також упаковка з нового матеріалу не страждала від пари, не промокала від води і масла. Таким чином, вона виявилася цілком надійною.

За словами розробників, цей матеріал можна використовувати не тільки в харчовій промисловості, але і при виготовленні будівельних матеріалів.