Pixel Qi пропонує конкурента ненажерливому Retina Display

0
5

Компанія Pixel Qi, що займається розробкою дисплеїв з низьким енергоспоживанням надала інформацію про власне бачення надчіткого Retina Display, встановлюваного в планшети iPad третього покоління.
Нові дисплеї від Pixel Qi мають аналогічне Retina Display дозвіл, однак їх енергоспоживання в дуже значній мірі (у порівнянні з дисплеями Apple) знижено.

«Нам, в Pixel Qi дуже сподобався новий дисплей Apple iPad3, але ми були шоковані повідомленнями про його надмірно великій енергоспоживанні і навіть перегрівах, викликаних таким енергоспоживанням (цілих 8 ват?!)» — пише Мері Лу Джепсен (Mary Lou Jepsen) в блозі компанії. «Тепер ми можемо заявити з упевненістю – нам вдалося створити дисплей аналогічний (а то й перевершує) за якістю дисплей iPad 3».

«Наш дисплей з новою архітектурою, зіставимо з дозволу з дисплеєм ipad 3, при цьому характеристики також аналогічні – наш дисплей не поступається ні по контрастності, ні по насиченості кольорів, ні по кутах огляду. У деяких моментах, він, навпаки, перевершує «колегу» від Apple. Але що найцікавіше, наш дисплей у багато разів більше енергоеффектівен» — стверджує Джепсен. «Ми навіть додали спеціальний режим, при якому дисплей споживає всього соту частку енергії від пікового енергоспоживання дисплея iPad 3».

Pixel Qi ілюструє переваги своєї нової матриці на наступному графіку, що показує Retina Display iPad 3, працюючий на дозволі 2048 x 1536 пікселів (червоні стовпчики) і панель від Pixel Qi, працюючу на точно такому ж дозволі (зелені стовпчики). З графіка цілком очевидно, що енергоспоживання значно знижено і порівнянно з таким у дисплея iPad 2 (а при максимальній яскравості – навіть сильно перевершує його по економічності):

 

(Клікніть на картинці для її збільшення).

Виросла із проекту OLPC компанія Pixel Qi просуває свою технологію «гібридного» комп’ютерного дисплея, здатного працювати відразу в трансфлективном і рефлективном режимах. У трансфлективном режимі використовується зворотна підсвічування, як і в звичайних ЖК-дисплеях, тоді як в рефлективном режимі інтенсивність зворотного підсвічування значно знижена або зворотна підсвічування зовсім відключена (для підсвічування використовується розсіяне освітлення з навколишнього середовища), завдяки чому в значній мірі економиться електроенергія.

«На даний момент ми закінчуємо з нашими партнерами розробку цього нового сімейства дисплеїв, в якому буде відразу кілька типорозмірів», пише Мері на закінчення, не згадуючи точної чи хоча-б приблизної дати, коли варто очікувати нове творіння Pixel Qi. Але якщо все це виявиться правдою, нові дисплеї допоможуть здорово збільшити час роботи планшетів-аналогів iPad 3, доставивши Apple масу незручностей. Хоча, з іншого боку, всі ми знаємо, що чудес не буває і цілком імовірно, що у дисплеїв Pixel Qi знайдуться свої недоліки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я