Опубліковані вимоги до планшетів під Windows 8

4

Вже в цьому році повинна з’явитися на світ перша (планшетна ЕОМ) «пігулка» під управлінням Windows 8, у зв’язку з цим в Мережі починають з’являються різні цікаві деталі. Вчора, наприклад, були опубліковані вимоги вищезазначеної операційної системи до апаратного забезпечення планшета, вірніше, вимоги компанії Microsoft, пропоновані до виробника відповідних пристроїв.

 

Новини надійшли з боку сайту Within Windows, співробітники якого проаналізували нещодавно опубліковану документацію по «залізу» для Windows 8…

Як виявилося, для роботи Windows 8 на планшетах від останніх вимагається наявність сенсорного екрану, який розпізнає одночасно як мінімум п’ять точок дотику, що говорить про явну заточеного ОС під «мультитач».

Більш того, пристрої під управлінням Windows 8 повинні будуть мати як мінімум п’ять фізичних кнопок, включаючи кнопку включення живлення, фіксації орієнтації екрану, кнопку “Windows”, а також регулятор гучності (що складається з двох кнопок).

На планшетах під управлінням «вікон» буде мати місце і аналог усіма улюбленої комбінації «сім бід – один ресет», також відомої як CTRL + ALT + Delete. У Windows 8 програмний «ресет» буде здійснюватися затисненням кнопок включення живлення і «Windows».

Всі «таблетки» під Windows 8 повинні будуть оснащуватися спеціальною наклейкою, яка вказує на місце розташування чіпа NFC. На даний момент він використовується в деяких смартфонах і місце, де він встановлений, виробником позначається рідко. У випадку з більш великим форм-фактором відсутність мітки може привести до сцени «неандертальці намагаються користуватися планшетами», в якій двоє щасливих володарів «таблеток» будуть наполегливо шукати «точку дотику».

Що стосується дисплеїв і камер – всі апарати, охочі дістати на борт Windows 8, повинні будуть підтримувати відтворення HD-відео у форматі 720p, також мінімально можливий дозвіл дисплея складе 1366 x 768 пікселів.

Крім усього іншого, Microsoft настійно рекомендує виробникам використовувати камеру, здатну знімати HD-відео у форматі (як мінімум) 720p. Що вдієш – технології не стоять на місці і виробники «софта», як зазвичай, підстьобують виробників «заліза».

Не обійшлося і без вимог до мінімального набору компонентів, з яких має складатися планшетний (або будь-який інший) ПК, на який буде встановлюватися Windows 8. Як ви знаєте, вимоги до партнерів по апаратній частині – це не новинка, подібні рекомендації завжди пред’являлися Microsoft до виробників смартфонів під мобільну ОС Windows. Так що вже зараз ми зможемо уявити, як буде виглядати навіть самий бюджетний планшет з Windows 8:

  • Накопичувачі: Планшет повинен володіти як мінімум десятьма гігабайтами вільного місця (без урахування «ваги» самої операційної системи)
  • Базова системна програма: UEFI
  • Мережеві можливості: WLAN і Bluetooth 4.0 + LE (енергоефективне розширення)
  • Графіка: відеочіп, що підтримує Direct3D 10, що комплектується драйвером WDDM 1.2
  • Сенсор освітленості: 1-30k люкс, з динамічним діапазоном 5-60K
  • Обов’язкова наявність магнітометра і гіроскопа…
  • А також трехосевого акселерометра зі швидкістю опитування датчика 50 Гц або більше
  • USB 2.0: як мінімум один контролер і видимий зовні порт
  • Наявність динаміків

З цікавого також можна зазначити вимогу Microsoft до виробників графічної підсистеми для машин з Windows 8 – драйвер відеоадаптера повинен оновлюватися без вимоги перезавантаження системи. Є підозри, що те ж саме буде стосуватися драйверів для не-графічних пристроїв.