Операційну систему macOS захопив новий вірус

4

Практично кожен день ми чуємо про атаки на операційні системи Windows і Android. Згадайте тільки про масивної атаки вірусу-вимогателя «Петя», який захопив понад 60 країн світу. Варто зауважити, що зловмисники останнім часом обділяють своєю увагою операційки iOS і macOS.

Втім, хтось із них вирішив зламати стереотипи: напередодні в macOS користувачами був виявлений вірус під шифром OSX Dok. Фахівці кажуть, що він практично без зусиль обходить захист операційної системи Gatekeeper.
Мета впровадження вірусу в комп’ютери цієї операційної системи – крадіжка паролів. Шкідливий вірус намагається отримати доступ до інтернет-банкінгу користувачів заражених комп’ютерів, видаючи себе за сайт банку.

Вірус OSX Dok проникає в комп’ютер, заражаючи його, і виманює обманним шляхом доступ до даних користувачам. Пізніше вона еволюціонувала і добралася до акаунтів користувачів різних банків.

Зараження відбувається через лист спаму на поштовому ящику – як ніби від податкової інспекції. Запустивши архів на своєму комп’ютері, користувач побачить тільки помилку, але насправді відбудеться зараження.