Огляд технології Face ID

0
9

Презентація iPhone X 12 вересня вийшла вельми неоднозначною. Лідерам зазвичай не пробачають помилок.

Помилка під час тестового запуску нової технології Face ID змусив задуматися і без того скептично налаштовану публіку з приводу доцільності даного нововведення. Одне можна з упевненістю сказати, що позбавлення від датчика відбитків пальців дало можливість фронтальну частину майже повністю віддати екрану. Що робить новинку ще більш привабливою і цікавою.

Перш ніж безапеляційно кидатися критикувати нову технологію, необхідно розібратися що вона з себе представляє і як працює.

Як працює Face ID

Компанія Apple заявила, що замість ідентифікатора Touch ID новий iPhone X оснащений новою технологією Face ID. Розблокування телефону буде відбуватися шляхом розпізнавання обличчя власника. При первинної настройки смартфон за допомогою технології TrueDepth робить знімок обличчя користувача. TrueDepth являє собою комплекс складається з фронтальної 7-мегапіксельної камери, інфрачервоної камери і ІЧ-випромінювачів. Система буде знімає точну 3D модель особи і зберігає її в захищеному та недоступному секторі OS iOS 11 Bionic. При цьому ідентифікація відбувається тільки в тому випадку якщо погляд спрямована на екран смартфона. Якщо під час розблокування відвести очі вбік або зажмурится, то розблокування не відбудеться. Відповідно розблокувати телефон поки ви спите неможливо.

Крім того, передбачена система SOS, яка при швидкому п’ятикратному натисканні клавіші Home, заблокує телефон і щоб його розблокувати буде потрібно ввести пароль. Розробники системи запевняють, що якщо ви змінили зачіску чи ваше обличчя зазнало інших істотних змін сканер все одно вас розпізнає. Тепер ваш погляд це пароль для смартфона, за допомогою якого ви можете здійснювати покупки Apple Pay.

Наскільки нова технологія приживеться серед користувачів судити можна буде тільки після надходження iPhone X на прилавки магазину. Різка критика на даний момент недоречна, хоча б тому, що людській природі властиво з побоюванням і недовірою ставиться до всього нового. І можливо вже через рік ми зможемо спостерігати ідентифікацію користувача за допомогою особи в смартфонах інших виробників. Але не варто забувати що компанія з Купертіно вже не перший рік інтегрує “спірні”, які входять в наше життя і роблять її легше.