Новий принтер від НАСА дозволить переробляти космічний сміття

0
9

Космічні подорожі мають одне жахливе наслідок – велика кількість сміття, яке накопичується в космосі. Наша планета теж страждає від накопичення сміття, особливо пластику.

Але наступної весни Міжнародна космічна станція отримає нове обладнання, призначене для вирішення цієї проблеми. Refabricator – це машина з міні-холодильником, яка може приймати пластмасовий компонент, розплавляти його і друкувати новий компонент з того ж самого пластику. Це перша машина, яка поєднує в собі переробку і тривимірну друк на одному пристрої, навіть тут, на Землі.

Як правило, переробка пластмаси передбачає спочатку подрібнення матеріалу в порошок, а потім потрібно використовувати іншу машину, щоб перетворити її в новий базовий пластик.

Але це не варіант в космосі, де відсутність гравітації робить будь-яку форму порошку серйозною небезпекою для космонавтів. Таким чином, Refabricator замість цього розплавляє пластик, щоб створити новий базовий матеріал, і, як виявилося, він завдає менше шкоди самому пластику, що означає, що один і той же матеріал можна використовувати більше раз, без необхідності розбавляти свіжим, непереробленим пластиком.