Нова роботизована рука поверне пацієнту тактильну чутливість після ампутації

0
5

Команда вчених в Університеті штату Юта створила експериментальну роботизовану руку, яку контролюють власні нерви пацієнта після ампутації. Це дуже складна розробка, в процесі якої дослідники намагалися відновити почуття дотику до ампутації через цю роботизовану руку. Про це пише провідна світова преса.

Звичайний житель США Кевін Вальгамотт, який втратив руку 14 років тому, зголосився випробувати на собі цю експериментальну руку. Через кілька тижнів після того, як хірурги вклали електроди в нерви його руки, він виявив, може відчувати щось пальцями експериментальної руки.

Дослідники Юти створили комп’ютерну програму для моделювання відчуття дотику до віртуальній стіні – першого тесту, щоб підготувати пацієнта до носіння роботизованої руки.

Коли Вальгамотт поворухнув рукою, віртуальна рука на екрані комп’ютера перед ним рухалась подібно до його дій.

«Це було приголомшливо. Я дійсно відчував стіну. Я відчував на собі удари », – сказав він. «Я навіть розплакався».
«Коли я пішов щось схопити руку, я відчув, як я схопив цей предмет. Коли я подумав про те, щоб перемістити той чи інший палець, він відразу перемістився », – сказав він. «Я не знаю, як описати це, за винятком того, що це було схоже на те, що у мене знову була рука».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я