Nokia створила аналог 3D Touch ще в 2013 році

4

Першим виробником мобільного телефону, який реагує на силу натискання пальцем, стала китайська компанія Huawei. Американська Apple розвинула цю ідею і впровадила її в свої пристрої. Але напередодні стало відомо, що ще за два роки до появи цієї технології такий спосіб введення інформації тестувала фінська компанія Nokia.

Сьогодні, 24 жовтня, в мережі спливли деякі дані про те, що Нокіа випустила прототип бюджетного устрою, кодова назва якого позначається як Midas. В ньому розробники впровадили технологію, яка аналізує натискання на екран телефону.

Мобільний телефон був побудований на основі процесора Snapdragon S4 і працював за допомогою операційної системи Windows Phone, яка в ті роки користувалася популярністю.

Що стосується дисплея, то він отримав 4,5-дюймовий екран. Кількість оперативної пам’яті – 1 ГБ, а вбудованої флеш-пам’яті – 32 ГБ, що є досить непоганим на той час.
При цьому технологія, яка сьогодні називається 3D Touch, вже тоді дозволяла не торкатися екрану, а водити пальцем на відстані в декілька міліметрів від нього. Є інформація про те, що фінські інженери не випустили тоді модель в масове виробництво, так як зіткнулися з цілою низкою проблем.