Мавпи можуть контролювати своїм розумом роботизовані руки

0
5

Фахівці з Чиказького університету провели дослідження, в якому троє макак-резусів змогли контролювати роботизовані руки своїм розумом. Кожен з трьох приматів – це мавпа без однієї або двох рук, у них кінцівки були видалені після травм. Мавпи навчилися схоплювати м’яч, використовуючи роботизовану кінцівку, шляхом проб і помилок, і були винагороджені соком за зусилля.

На думку самої важливої думки в цьому дослідженні, мова йде не про робототехніки, а про наслідки для таких технологій на мозку. Після того, як маленькі мавпи змогли схоплювати предмети, дослідники почали помічати зміни в їх мозку.

«Що ще більш цікаво, так це те, що інтерфейси мозкової машини можуть використовуватися для фактичної зміни мозку», – сказав старший науковий співробітник Микола Хатсопулос.

Електроди були імплантовані в черепа мавп, у ті галузі, які найбільш близькі до мозку. Вони виконують подвійну функцію, дозволяючи мавпі контролювати руку своїми думками, а вченим – стежити за змінами в області мозку. В майбутньому система також може бути використана для доставки сенсорної інформації назад в мозок, що може призвести до відчуття дотику до протеза.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я