«Майкрософт» з-за скандалу закриває docs.com – головного конкурента Google docs

4

У компанії Microsoft повідомили про швидке закриття порталу docs.com який призначався для роботи з документами. Програма перестане працювати вже взимку 2017 року, а в решту часу в «Майкрософті» рекомендують юзерам пересуватися на One Drive або сховище Slide Share.

Крах основного конкурента Google docs пішов, як тільки стало зрозуміло, що пошукова система сайту дає можливість публічно переглядати конфіденційні матеріали. В результаті в «Майкрософті» прийняли рішення закрити файлообмінник, який за функціями повторює ресурс SlideShare компанії Linked In і їх же сховище даних One Drive. Про це йдеться в офіційному повідомленні IT-гіганта Microsoft.

Після того, як професійна соцмережа Linked In більше, ніж за 26 мільярдів доларів придбала сайт-файлообмінник, Microsoft міг розташовувати одночасно трьома компаніями подібної дії. Тепер же в docs.com вже не вдасться завести обліковий запис, а остаточно сайт припинить свою роботу, за попередніми даними, в середині грудня 2017-го. У час, що залишився віддані сервісу юзери ще будуть мати можливість переглядати, редагувати, завантажувати і оприлюднити документи, як і раніше. В цей же час представники “Майкрософт” настійно рекомендують користувачам ресурсу якомога швидше перенести всі свої документи на інші портали або завантажити їх і видалити файли з веб-порталу docs.com.

До середини травня 2018-го року переміщені документи будуть відкриватися завдяки автоматичної переадресації на портал One Drive. У Microsoft говорять про численні переваги такої передислокації, адже на цьому сховищі користувачі отримають можливість застосовувати нові опції, змінювати налаштування і користуватися посиленою системою безпеки. На своєму офіційному сайті Microsoft навіть опублікували інструкцію переходу на One Drive або його бізнес-версію.

Нагадаємо, грандіозний скандал з особистими документами docs.com відбувся навесні 2017 року, коли фахівець з комп’ютерної безпеки Кевін Бімонт зрозумів, що ряд користувачів файлообмінника необачно заливають на портал документи, що містять їх особисті відомості: дані по страховці, банківських рахунків, медичним картам, а також паролі та іншу інформацію. Як виявилося, люди ділилися такими документами не тільки з співробітниками з офісу і друзями, але і самі того не знаючи, гарантували вільний доступ до відомостей для будь-яких відвідувачів мережі.

Сайт для роботи з документацією docs.com вперше був відкритий і почав роботу 7 років тому в ході співпраці Microsoft і Facebook. Фактично він був компонентом онлайн-версії Microsoft Office і дозволяв розміщувати на порталі текстові документи, таблиці, презентації, а також PDF-файли та посилання на інтернет-сторінки. Цей файлообмінник міг би стати відмінним конкурентом Google Dоcs, про що говорив сам Марк Цукерберг, і призначався переважно для студентів.